مقاومتهای ذهنی

همیشه به احساس خود توجه کنید تا مقاومتهای ذهن خود را برای دریافت خواسته تان ، پیدا کنید.
مقاومت ذهنی ممکن است به هر عامل کوچک و بزرگ و یا غیر قابل تصوری مربوط باشد .
باورهای ذهنی نقش بسیار مهم و چشمگیری در این خصوص دارند. برخی از باورها سبب افکار نگران کننده و ترس آلود در فرد می شوند و مقاومت شدیدی در برابر پذیرفتن و یا داشتن یک خواسته در ذهن ایجاد می کنند.
۱-احساس ترس
گاهی به دلیل ترس از اینکه اگر به خواسته های خود برسید ممکن است برایتان مشکلی ایجاد شود ذهن درگیر مقاومت شدید می شود و جسارت و شهامت حرکت کردن به سمت خواسته هایتان از شما گرفته می شود.
به طور مثال اگر به دنبال خودروی ایده آل خود هستید ممکن است نداشتن پارکینگ مناسب شما را نگران کند. یا اینکه وقتی علاقمند به تهیه یک وسیله ی خاص هستید ، احساس کنید که هزینه ی اضافی است و نیاز مبرم به آن وسیله ندارید. همین دلایل به ظاهر کوچک ذهن را در برابر پذیرش یک خواسته مقاوم می کند.
۲-احساس عدم لیاقت
یکی دیگر از دلایل مهم مقاومت های ذهنی احساس عدم لیاقت و ارزشمندی است. ذهن برای پذیرش یک خواسته و محقق شدن آن باید کاملا احساس داشتن و رسیدن به آن را در خود داشته باشد در غیر اینصورت مقاومت نشان می دهد. یکی از عوامل مهمی که ذهن قدرت تصور و تجسم یک خواسته را ندارد احساس بی ارزشی است . یک فرد ممکن است به این احساس برسد که لیاقت داشتن پول زیاد، شغل مورد علاقه و پردرآمد، خانه ی ایده آل و یا تحصیلات عالی را ندارد.
اگر به افکار روزانه ی خود توجه کنید ، متوجه باورهایی در خود می شوید که به شما احساس حقارت و خود کم بینی را می دهند. با داشتن چنین افکاری خواسته های خود را دست نیافتنی و خیلی بزرگ تصور می کنید و خود را لایق داشتن آنها نمی بینید . احساس ضعف و ناتوانی مانع رسیدن به خواسته ها و جذب آنها می شود.
۳-احساس گناه
بعضی اوقات مقاومت های ذهنی ، خود را با احساس گناه نشان می دهند. هر وقت شما علاقه و عشق وافری به داشتن یک چیز و یا یک خواسته دارید اما نگران این هستید که اگر به خواسته ی خود برسید گناهی را مرتکب شده اید ، حتما با مقاومت ذهنی روبرو خواهید شد.
به طور مثال اگر خواهان داشتن پول زیادی هستید ممکن است با این حس روبرو شوید که اگر پول زیادی داشته باشم به دلیل مغرور شدن و خود برتر بینی دیگران را فراموش می کنم و مشکلات آنها را درک نمی کنم. این افکار با ایجاد احساس گناه در فرد سبب مقاومت ذهنی شدیدی در برابر جذب ثروت و دارایی خواهد شد.
تفکراتی به ظاهر ساده می تواند مقاومتی شدید و مانعی بزرگ در ذهن ایجاد نمایند تا جایی که فرد رسیدن به یک خواسته و آرزو را گناهی نابخشودنی تصور کند و اجازه حرکت کردن به سمت خواسته هایش را به خود نمی دهد.
موانعی همچون ترس، عدم لیاقت، احساس گناه، عجله داشتن، ناامیدی و … فرصت جذب خواسته ها را از انسان می گیرند.

در واقع زمانی که در حالت مقاومت به سر می برید، در فرکانس مخالف خواسته ی خود قرار دارید. در این صورت نه تنها خواسته تان را جذب نمی کنید بلکه در فرکانس جذب ناخواسته های خود قرار می گیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *