نقش باورها در زندگی

نقش باورها در زندگی انسان

مرضیه فربد📓🖊️

حاصل زندگی همه ما آدمها رشد و پیشرفت است. یکی از قوانین بدون تبدیل و بدون تغییر این جهان *قانون رشد و تکامل* است .
همه ما از لحظه ای که متولد می شویم تا زمانی که در این دنیا زندگی می کنیم در حال گذر از یک مسیر در جهت رشد و شکوفایی خودمان هستیم. این رشد و بلوغ نه تنها به خود ما کمک می کند به پیشرفت کل جهان هم کمک می کند.
در واقع این جهان بستر مناسبی برای بارور شدن و شکوفا شدن استعدادها و قابلیتهای ما است.

تمام اتفاقاتی که در زندگی ما رخ می دهد و حوادثی که برای همه ما انسانها در زندگی پدیدار می شود چیزی نیست جز نوعِ افکار و اندیشه ها و باورهای درونی ما. هر کدام از ما با یک سری باورها و اعتقادات خاص زندگی می کنیم و کارهای کوچک و بزرگی را در این کره ی خاکی انجام می دهیم که بیشتر آنها را غالبا از گذشتگان خود به ارث برده ایم و یا تجاربی که در اوان کودکی کسب کرده ایم. بعضی از اعتقادات و باورها را نیز در طول زمان از محیط پیرامون خود به دست آورده ایم و با تکرار و مداومت در انجام آنها بصورت عادت برای ما در آمده است. نهایتا همین زندگیِ کنونی ما حاصل تمام این باورها شده است.
خوب یا بد، زشت یا زیبا، تلخ یا شیرین هرچه هست نتیجه ی باورها و اعتقادات ماست.

باور چیست؟
* باور همان ایمان قلبی است که بعد از قُوّت یافتن افکار در ذهن، ما را به سمت انجام عمل و اقدام می کشاند.*

باورهای ذهنی از همان شروع زندگیمان کم کم در ذهن و ناخود آگاهمان تثبیت شده اند و ما را به سمت اهدافی متناسب با همان افکار می کشانند.

باورهای ذهنی :
۱- باورها و عادات منفی و تضعیف کننده
٢- باورها و عادات مثبت و قدرتمند کننده

* اگر افکار و باورها و عادات ذهنی منفی باشند در ما احساس ترس، اضطراب، ناتوانی، نا امیدی و سَر خوردگی به وجود می آورند و با ایجاد حس بی اعتمادی به خود ما را از رسیدن به خواسته ها و اهدافمان مأیوس و نا امید می کنند .

* در صورتی که باورها و عادات فکری مثبت و سازنده باشند؛ احساس قدرت، توانمندی، امنیت، شادی و نشاط و حس امیدواری را در ما زنده کرده و نیروی لازم برای شکوفا شدن استعدادها یمان را فراهم می کنند. باورهای مثبت با ایجاد اعتماد به نفس در ما قدرت و شهامت حرکت به سوی اهداف ارزشمند و خواسته ها و آرزوهایمان را مُیسّر و امکان پذیر می کنند.

2 پاسخ به “نقش باورها در زندگی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *