افراد موفق چه کسانی هستند؟ هشت ویژگی افراد موفق

افراد موفق چه کسانی هستند؟

هشت ویژگی افراد موفق    ۱۳۹۹/۰۹/۱۵

مرضیه فربد 🖊️📓

۱- تمرکز بالا دارند
افراد موفق ذهن منظمی دارند و از دقت و تمرکز بالایی هنگام انجام یک عمل برخوردارند. وقتی کاری را انجام می دهند تمام نیروها و تلاش خود را به کار می گیرند، بر هدف خود متمرکز می شوند و از حواس پرتی و توجه به موضوعات پراکنده در یک زمان اجتناب می کنند.

۲-هدفمند هستند
افراد موفق در زندگی هدفمند هستند و برای خود هدف گذاری می کنند. با شناخت علائق خود و تفکر در یافتن خواسته های درونیشان، هدفهای خود را در زندگی تعیین می کنند.

۳- عمل گرا هستند
افراد موفق اهل عمل کردن و اقدام هستند و برای عملی کردن اهدافشان قدم بر می دارند. تفاوت آنها با دیگران در این است که برای رسیدن به یک هدف تمام انرژی و تمرکز خود را تا تحقق کامل آن بکار می گیرند. کسانی که اهل موفقیت هستند پس از حصول نتیجه ی مطلوب و رسیدن به یک هدف از حرکت باز نمی مانند و به دنبال هدف بعدی خود می روند.

۴- برنامه ریزی می کنند
افراد موفق اهل برنامه ریزی در زندگی هستند. برنامه ریزی به آنها در اجرایی کردن اهدافشان کمک می کند.

۵- بهره گیری از زمان
افراد موفق وقت خود را هدر نمی دهند و زمان را غنیمت می شمارند. کارهایشان را به تعویق نمی اندازند و ارزش تمام لحظات زندگی خود را با بهره گیری از زمان خود حفظ می کنند.

۶- شجاعت دارند
افراد موفق از چیزی نمی ترسند. آنها ترس هایی که مانع حرکتشان می شود را دور می ریزند و در دل ترس هایشان می روند تا لذت تجارب جدیدی را در زندگیشان داشته باشند.

۷- متعادل هستند
افراد موفق انسانهای متعادلی هستند و میان روح و جسمشان تعادل ایجاد می کنند.
با ورزش کردن و شادابی و نشاط جسمی روحیه ی خود را در بالاترین سطح قرار می دهند تا حرکت به سمت اهدافشان هم آسانتر باشد و هم لذت بخش تر شود.

۸- از تجارب خود درس می گیرند
افراد موفق خاطرات بد گذشته و شکست ها و تا کانی ها را در ذهن مرور نمی کنند. تنها کاری که می کنند از شکستها و تجارب تلخشان درس تازه می گیرند تا در ادامه ی راه از آن تجارب استفاده کنند.

    توجه

⭐️ به زندگی خود توجه کنید. ببینید چقدر کار نیمه تمام دارید که به دلیل بی توجهی نتوانسته اید به نتایج دلخواه خود برسید.

⭐️ از همین حالا شروع کنید و کارهای ناتمام خود را به ترتیبِ اولویت در دفتری یادداشت کنید و یکی یکی به آن ها بپردازید و تمام تمرکز خود را فقط بر انجام همان کار قرار دهید و پس از دریافت نتیجه سراغ هدف بعدی خود بروید.
اعتماد به نفسی که بعد از این برنامه ریزی به دست می آورید توان و انرژی شما را در رسیدن به اهداف بزرگ تر بسیار بالا می برد.

☀️ تمرین ☀️

امروز برای خود زمانی را اختصاص دهید و با خود بیندیشید، ببینید چه آرزو و یا خواسته ای در وجودتان هست که به دلیل ترس یا فراهم نبودن شرایط و یا کم اهمیت شمردن آن خواسته، از کنار آن رد شده اید و برای محقق شدن آن تلاشی نکرده اید.

با یک ساعت فکر کردن و با خود خلوت کردن و همچنین روراست بودن با خودتان حتماً به آرزو و خواسته هایی که در وجودتان غبار گرفته اند بَرخواهید خورد که اگر به آنها برسید شور و شوق و شعفی وصف ناپذیر در وجود خود می‌یابید.

سعی کنید سه خواسته ی اساسی و آرزوی زیبا در وجود خودتان پیدا کنید و روی کاغذ بنویسید.

تا جایی که می توانید خواسته ها ی خود را با جزئیات آن بنویسید و هر روز آن ها را در ذهن خود مرور کنید.

این خواسته ها می تواند در زمینه های مختلف همچون سلامتی، روابط با همسر و دیگران، شغل و درآمد، هنر یا کسب مهارت و یا هر چیز دیگری باشد که در شما احساس خوبی را بر می انگیزد.

هر روز قدمی هر چند کوچک برای تحقق یافتن و یا شکل گرفتن آن آرزو بردارید و با خود فکر کنید چه کاری میتوانم انجام دهم که مرا به خواسته ام نزدیکتر کند.

مطمئن باشید که اگر این تمرین را به درستی اجرا کنید، به نتایجی شگفت انگیز دست خواهید یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *