تأثیر افکار مثبت در زندگی

تأثیر افکار مثبت بر زندگی

مرضیه فربد    ۱۳۹۹/۱۰/۳

زندگی هر فردی تحت تأثیر افکار و باورهای اوست. اگر با مشکلات مختلفی در زندگی خود روبرو هستید باید سطح انرژی خود را تغییر دهید. برای این کار لازم است که شیوه زندگی و روش رفتاری خود را عوض کنید. افکار جدیدی را برای خود برگزینید و به آنها عمل کنید. افکار مثبت و سازنده نقش مهمی در تغییر زندگی شما دارند. عمل کردن به شیوه رفتاری جدید کمک می کند تا سطح انرژی روحی و جسمی شما بالا رود. در نتیجه ی این تغییرات شخصیتی، اتفاقات و شرایط زندگیتان نیز تغییر می‌کند و شرایط شما بهبود می یابد.
نهالی را تصور کنید که در شرایط بسیار خوب آب و هوایی، زمین مرغوب و حاصلخیز، آب کافی و نور مناسب کاشته شده و هر روز بر رشد و بالندگی آن افزوده می شود. چنین نهالی کم کم به درختی پربار پرثمر تبدیل می‌شود که مایه برکت فراوان است. همگان از سایه‌سار آن بهره می‌برند و میوه‌های آن را می‌خورند. مایه ی سرسبزی و زیبایی زمین می شود و اسباب شادی و خوشی همه را فراهم می‌کند.

حال نهالی را تصور کنید که در شرایط نامناسب، زمین نامرغوب، آب ناکافی و نور نامناسب کشت می‌شود. به نظر شما در چنین شرایطی این نهال فرصت رشد و شکوفه دادن را پیدا می کند؟ احتمالا پاسخ همه شما منفی خواهد بود. این نهال جوان قابلیت رشد کافی را پیدا نمی کند و روز به روز از سلامتش کاسته می شود. کم‌کم پژمرده شده و پر از کرم و انگل و حشره می شود. در نهایت در زمان کوتاهی از بین می رود و آثاری از آن نیز باقی نمی ماند.

انسانها نیز همین گونه اند. یک دسته از انسان ها با افکار منفی و باورهای اشتباه، شیوه های رفتاری نامناسبی برای خود بر می گزینند. در مسیر اتفاقات بد قرار می‌گیرند و خانه دلشان مخزن صفات ناپسند می شود. آنها به دلیل ذهنیات و تفکرات محدود کننده، فرصت رشد و شکوفایی را از دست می‌دهند.

دسته دیگر از انسان ها هستند که همواره خود را در شرایط رشد مناسب قرار می‌دهند و با خصلت های پاکیزه درون خود را مزین می کنند. دلهایشان پر از محبت و عشق به خدا و خلق خدا می شود و صداقت و پاکی در وجود چنین افرادی متبلور می‌شود. آن‌ها با انتخاب افکار مثبت خود را در شرایط رشد و شکوفایی قرار می دهند و به تدریج با رشد و بالندگیشان، دریایی از معرفت و نعمت‌های خداوندی می گردند. این افراد با بالا نگه داشتن سطح انرژی  و رو حیه ی خود، هم زندگی خود را زیباتر و شکوفاتر می سازند و هم با حضورشان به رشد دیگران و بهره‌مند شدن آنان  نیز کمک می کنند. جهان هستی نیز همچون زمینی است که قابلیت کشت هر چیزی را دارد. هر کسی هر چیزی را که دوست دارد می تواند بکارد و حاصل همان را برداشت کند.
خرما بکارید خرما برداشت می‌کنید، سیب بکارید، سیب به دست می‌آورید. در این جهان هر جور که رفتار می کنید و به هر شکلی که عمل می کنید؛ همانگونه به شما پاسخ می دهد.

نکته مهم

جهان قوانین خاص و محکم خود را دارد و محصولی را به ما تحویل می دهد که خودمان بذر آن را کاشته ایم. همه ما افکاری را انتخاب می کنیم و با احساسی که روی آن افکار و باورهای مان می گذاریم به آنها عمل می کنیم. جهان نیز بدون کم و کاست به ما پاسخ می دهد و حاصل همان تفکرات و اندیشه ها را به ما باز می گرداند.

نویسنده: مرضیه فربد

جهت گرفتن وقت مشاوره از طریق ایمیل با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *