پرش به محتوا

تأثیر تئوری اثر پروانه ای در کنترل افکار

تئوری اثر پروانه ای یا نظریه اثر پروانه ای

تئوری اثر پروانه ای یا نظریه اثر پروانه ای چه چیزی را بیان می‌کند؟ و هدف آن چیست؟

تاثیر تئوری اثر پروانه‌ ای بر کنترل افکار چگونه است؟

اگر این موضوع برای شما نیز سوال است خواندن این مقاله را به شما توصیه می‌کنیم .

قبل از ورود به صحبت کردن و گفتگو، صمیمانه به شما بابت ورودتان و قدم نهادن در خانهْ فکر و اندیشه تبریک می‌گویم.

پروانه شدن و از پیله رهیدن را به شما تهنیت عرض می‌کنم و قدوم مبارکتان را گرامی و عزیز می‌دارم.

پر زدن و بال زدن یک پروانه در نقطه ای از جهان می تواند طوفانی در آن سوی هستی بر پا کند.

ادوارد لورنتس ریاضیدان و هواشناس آمریکایی هنگام کار با کامپیوتر در مرکز هواشناسی به نتایج جدیدی رسید و تِئوری اثر پروانه ای را مطرح ساخت. نظریه ی اثر پروانه ای یا نظریه آشوب شاخه ای از ریاضیات است که به مطالعه ی سیستم های دینامیکی آشفته می‌پردازد. ادوارد لورنتس طی آزمایشات مختلف و سالها کار در زمینه محاسبات هواشناسی این نظریه را مطرح ساخت که :
یک پروانه با بال زدنش در برزیل می تواند باعث گردباد و طوفانی در تگزاس شود.

تئوری اثر پروانه ای چگونه پرده از قوانین عالم هستی بر می‌دارد؟

به اعتقاد من با شنیدن و خواندن این تئوری برای همه ما این سؤال پیش می‌آید؛ که یک پروانه کوچک با بالهای ظریف و حساس خود چگونه می‌تواند اثری به این بزرگی در جهان از خود بر جای بگذارد؟

مگر می‌شود با یک حرکت ساده و جزئی اتفاقی با این عظمت رخ دهد؟

زمانی که در حال مطالعه این تئوری بودم؛ اندیشه‌ای بزرگ از ذهنم عبور کرد. با خود گفتم چطور می‌شود که یک پروانه با حرکت بالهای کوچکش چنین تأثیری در جهان هستی بگذارد اما رفتار و اعمالی که ما آدمها هر روز انجام می‌دهیم؛ بی تأثیر باشند؟

این نظریه گویای این نکته مهم است که : 

کوچکترین تغییرات در جهان هستی در تمام اتفاقات تأثیر گذار است. گاهی فقط یک بال زدن ساده، پازل کامل نشده ای را تکمیل می کند و اسبابِ فراهم شدن اتفاقی تازه و نو در جهان می‌گردد.

پدیده‌های طبیعت باید ما را به تفکر وا دارند. تفکر در مورد برترین و هوشمندترین موجود عالم هستی یعنی انسان. انسانی که هر لحظه با تفکرات و اندیشه‌هایش می‌تواند بزرگترین اتفاقات را در کل جهان رقم بزند.

به راستی چرا با دیدن شگفتی ها و پدیده‌ها در جهان و اتفاقاتی که دیگر موجودات رقم می‌زنند؛ چنان ذهن بشر درگیر می‌شود، تحقیق و تفسیر و آزمایش صورت می‌گیرد اما کمتر به این موضوع می‌اندیشیم که هر کدام از ما موجودات متفکر و اندیشمند چه کارهایی می‌توانیم انجام دهیم.

اگر چه تمام تحقیقات و آزمایشات ارزندۀ دانشمندان و نظریه پردازان در مورد پدیده‌های جهان بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است اما نباید از تأثیر افکار و رفتارهای انسان در پیکرۀ هستی غافل شویم.

خداوند در کتب آسمانی به انسان یادآور می‌شود که جهان خلقت و هر آنچه در آن هست در خدمت شماست و برای شما رام شده است.

تئوری اثر پروانه ای از سمت انسان

بیایید این تئوری را از سمت انسان شروع کنیم.

قدری بیندیشیم

چه می‌شود اگر انسان با یک رفتار محبت آمیز با دیگران باعث شکوفایی گل‌هایی خوشبو شود؟

و همین عطر خوشِ گل و ریحان در جهان اسباب اتفاقات خوشایند بزرگ و بزرگتری را در دنیا فراهم آورد؟

یا اینکه یک رفتار نامطلوب از سوی انسان مثل خشم، نفرت، حسادت، تحقیر، تمسخر و یا رفتارهای نامناسب دیگری می‌تواند چه اتفاقات عظیمی بر دیگر انسان ها و یا تغییرات بزرگی در تمام جهان ایجاد کند.

جهان سرتاسر از انرژی ساخته شده‌است و هر ذره از انرژی روی ذرات دیگر تأثیر گذار است.

بی‌تردید افکار و اندیشه‌های ما آدمیان نیز نوعی از انرژی هستند. تمام افکار و عقایدی که هر لحظه از شبانه روز در ذهن خود می‌پرورانیم نیز می‌توانند بر تمام سیستم‌های جهان اثر بگذارند حتی بر بال زدن یک پروانه تا طوفانی عظیم در سوی دیگر از جهان رخ دهد.

تئوری اثر پروانه‌ ای و نقش آن در کنترل افکار

چه رابطه‌ای میان ما انسان‌ها و پدیده‌های هستی وجود دارد؟

آیا رفتارهای ما آدمیان همچون بال زدن پروانه بر کل سیستم هستی اثرگذار است؟

با یک مثال این اعتقاد خود را برای شما دوستان عزیزم روشن‌تر می‌کنم.

حتما بسیاری از شما نام بازی دومینو رو شنیده‌اید. دومینو نام فرانسوی یک بازی فکری با مهره است.

یکی از کارهای جذابی که با این مهره‌ها انجام می‌دهند این است که ابتدا چیدمان خاصی به تمام مهره‌ها می‌دهند و با یک ضربه کوچک تمام مهره‌ها یکی پس از دیگری نقش بر زمین می‌شوند.

در اندک زمانی تمام چیدمان قبلی به هم می‌ریزد و شکل و هیأتی دیگر به وجود می‌آید. جالب است بدانید که این چیدمان مهره می‌تواند در اندازه، شکل و هیئت های متفاوتی صورت گیرد و اشکال، نوشته‌ها و یا تصاویر دیگری پس از ریزش، خلق شود.

اگر بخواهیم مانع ریزش مهره‌ها شویم و از حرکت رگباری آنها جلوگیری کنیم یک راه اساسی وجود دارد. برداشتن یک مهره از وسط دیگر مهره ها حرکت مهره‌ها را آرام کرده و باعث توقف آنها می‌شود.

بازی فکری دومینو

افکار و اندیشه‌ها، احساسات خوب یا بد و تمام رفتارهای ما آدم‌ها نیز حرکتی شبیه به مهره‌های دومینو دارند.
تأثیری که اندیشه ها، رفتار و اعمال ما مثل نوع بینش و اعتقادات، شغل، روابط و مناسبات اجتماعی، روابط خانوادگی، کلام، لباس و … که بر دیگر انسانها ایجاد می‌کند؛ شگفتی آفرین است.
حالِ خوبِ ما می تواند حالِ دیگران را بهبود بخشد و حال بدِ ما می‌تواند جمعی را به ناخوشی و نارضایتی هدایت کند. رفتار پسندیده ما می‌تواند حس خوبی در اطرافیانمان ایجاد کند و رفتارهای زشت و ناپسند، احساسِ بدی به دیگران بدهد.

تأثیر انرژی منفی آدمها بر یکدیگر و بر اتفاقات و رخدادهای عالم

قلبی که شکسته می‌شود، دلی که لرزانده می‌شود، کلام ناروا و زشتی که بر زبان می‌آید، تنفری که در دل کاشته می‌شود، دست یاری که بسته می‌شود و از کمک به دیگران امتناع می‌شود، خشمی که فرو نشانده نمی‌شود، حسادتی که آرامش را از ما می‌گیرد. همه و همه انرژی های منفی خود را در کل هستی متصاعد می‌کنند.

این انرژی‌های منفی همچون توده های غبارآلود و سمی به دیگر انرژی‌های شبیه به خود می‌پیوندند و این تجمع احساسات منفی و ناخوشایند در تمام دنیا می‌توانند؛ انرژی عظیم و خطرناکی را تولید کنند.

انرژی‌های منفی می‌توانند با کوچکترین ضربه و یا جرقه تبدیل به واقعه و یا اتفاقی بزرگ در پهنه هستی شوند. چرخۀ انرژی‌های منفی همچنان اسباب اتفاقات نامناسب و نا خوشایند بیشتری را فراهم می‌کند.

زمانی را تصور کنید که خشم وجود شما را پر می‌کند. چهره شما در هم کشیده می‌شود و زبانتان آلوده به سخنانی نامناسب و زشت می شود. از شدت عصبانیت  تن و بدنتان می‌لرزد. رنگ صورتتان سرخ می‌شود و چشمانتان همچون رودی می‌شوند که شعله‌های آتش از آن سرازیراست. قلبتان تند و تند می‌زند و افکار خشم آلود مثل فرفره در ذهنتان می‌چرخند.

در این مواقع این تنها شما نیستید که در شعله‌های خشم خود می‌سوزید. در واقع شما شعله ای از خشم و عصبانیت را روشن کرده اید و در حال شعله ور کردن آن هستید. آتش درونی  شما در اندک زمانی به اطرافیان سرایت کرده و دلهای آنان نیز شعله ور می شود.

شعله های خشم، احساسات منفی را همچون دودی که از آتش بر می‌خیزد به اطراف پراکنده می‌کند. هر حسِ منفی و حالِ بد نیز می‌تواند اسباب رنجش و ناراحتی‌های دیگری همچون ترس، اضطراب، احساس گناه، تنفر و یا انتقام را پدید آورد.

هر احساس ناخوشایندی در ما انسانها می تواند احساسات منفی دیگری را تولید کند که علاوه بر آسیب زدن به خودمان به دیگران نیز آسیب وارد می‌کنند.

این سوخته شدن در درون و سوزاندن دیگران در بیرون، انرژی های منفی بیشتر و بزرگتری تولید کرده و هر کدام به انرژی های همسان و شبیه به خود می‌پیوندند.

حال زمانی را در اندیشه فرو روید و ببینید چه اتفاقی در حال رخ دادن در کل هستی است؟ روزانه چه اندازه انرژی منفی به سمت همدیگر در حرکتند و هر کدام از ما اگر خود را کنترل نکنیم و خشم و عصبانیت خویش را مهار نکنیم قطعاً سهمی در این آتش افروزی جهانی خواهیم داشت.

بر افروخته شدن آتش کوچکی در جنگل و گسترده شدن آن می تواند درختان تنومند و مفید بسیاری را بسوزاند و البته همین آتش نه در همان نقطه بلکه کیلومترها جنگل سرسبز را نیز می‌سوزاند.

آتشِ  خشم، کینه و تنفری که درون هر کدام از ما روشن می شود نیز چنین است. نه تنها خودمان از شدت احساسات منفی خواهیم سوخت بلکه آثارش به اطرافیان  و نزدیکان و پس از اندکی به دیگران نیز تسری می‌یابد.

تمام این اتفاقات میان انسانها و پراکنده شدن انرژی منفی بین آنها، قطعاً تأثیرات خود را بر طبیعت، جانوران و نظام هستی خواهد گذاشت.

خبر خوب آن است که هر کدام از ما مثل مهره‌های دومینو می‌توانیم عامل جدا سازی این انرژی‌های منفی شویم و با افکاری آگاهانه مانع از توسعه و گسترش افکار و احساسات منفی شویم.

تأثیر انرژی مثبت بر انسان‌ها و تمام هستی

لبخندی که از روی مهر بر لبانتان می‌نشیند، دست محبتی که بر سر دیگری می‌کشید، پولی را که با احساس خوب به نیازمندی می‌رسانید تا مشکل و گره کارش باز شود، کلام دلنشینی را که بر زبانتان جاری می‌سازید، عشق و عاطفه ای را که برای همسر، پدر، مادر، دوستان و یا اطرافیان خود نثار می‌کنید؛ همه و همه انرژی مثبت و پاکی است که در کل هستی جاری می‌سازید.

تمام افکار و اندیشه‌های سالم و مثبت، رفتارهای پسندیده و یاری‌دهنده و همه کارهای مثبتی که در سطوح مختلف زندگی و در شرایط متفاوت از ما سر می‌زند؛ همه و همه حلقه‌هایی از زنجیره‌ی اتفاقات مثبت در جهان هستی است که نقشی بسیار زیبا و حیاتی در خلق اتفاقات و رخدادهای بزرگتر و زیباتر در نظام آفرینش دارند.

معلم و استادی که با آگاهی و صداقت علمش را در اختیار دیگران می‌گذارد. پزشکی که به عهد خود وفادار است. سازنده‌ای که با صداقت بنایی را می‌سازد و تعهدات خود را به درستی انجام می‌دهد. نویسنده‌ای که در جهت رشد دیگران کتاب می‌نویسد. انسان متمکنی که با احساس خوب دست به تولید و نو‌آوری می‌زند. فروشنده‌ای که بهترین و با کیفیت ترین اجناس را به شکل مطلوبی در اختیار خریداران قرار می‌دهد؛ احتکار یا کم فروشی نمی‌کند.

پدر و مادری که بهترین خود را برای تربیت فرزندانشان لحاظ می‌کنند. همسرانی که با مهرشان خانه‌ای سرشار از آرامش را برای خانواده هایشان فراهم می کنند. احسانی که به فرو‌افتاده ای می‌شود. 

هر جا که دستی گرفته می شود؛ قدمی مثبت برداشته می‌شود و حال و احوالی دگرگون می‌شود؛ همه در حال آفرینشی نو، زیبا و نیکو در جهان هستی هستند.

هر کدام از این انرژی های مثبت و زیبا دست به دست هم می‌دهند تا در کنار هم پدیده‌های بسیار زیبا و عظیمی در جهان پهناور نمایان و آشکار شود.

تمام تأثیر و تأثراتی که انرژی‌های مثبت بر هم می‌گذارند به تناسب نوع حرکت و سرعت شان یا خیلی سریع و یا به صورت تدریجی در نظام آفرینش و عالم هستی اثر می‌گذارند. اما بدون شک نتایج محقق خواهند شد و به شکلِ واقعیت خود را نشان می‌دهند.

سؤالات هدایت کننده

همیشه از خود بپرسیم در کدام حلقه و یا زنجیره در جهان هستی قرار داریم؟ آیا از جایگاه کنونی خود راضی هستیم؟ اگر رضایت نداریم چرایی آن را از خود بپرسیم. بهترین و حیاتی ترین کار برای رسیدن به رضایت از زندگی تغییر است. آن هم تغییر از حالِ بد به حالِ خوب، از افکار منفی به افکار مثبت، از رفتارهای نامناسب به رفتارهای مطلوب و در نهایت از فعل بد به فعل خوب است. زمانی که به رضایت بیشتری از خود، رفتارها و عملکردمان در زندگی می‌رسیم، نسبت به خود و اطرافیانمان احساس بهتری داشته باشیم و با دیگران مهربان‌تر باشیم به شادی روحی می‌رسیم. شادی روحی همان انبساط خاطر است. خیالی آرام و آسوده است. آرامش خاطر یاری می‌رساند که همیشه در حلقهٔ اتفاقات خوب و زیبا قرار گیریم و شرایط مناسب و موقعیت‌های عالی در زندگیمان نمودار و نمایان شوند. دقیقاً مثل مهره‌های دومینو، زمانی که در حال ریزش و ریختن هستند. اگر کمی آنطرف‌تر یک مهره را جدا کنیم تا اثر ضربهٔ اولیه را قطع کنیم؛ مانع ریخته شدن دیگر مهره‌ها خواهیم شد.

ما نیز می‌توانیم با تغییر رفتارهایمان، اثرات منفی افکار و باورهای منفی را کم کنیم. با رفتارهای مناسب و اعمال پسندیده، زنجیرۀ اتفاقات و رخدادهای ناخوشایند را در زندگی قطع کنیم.

با افکار مثبت و انجام دادن رفتارهای پسندیده خود را در جریانی از زیبایی و خوبی قرار می‌دهیم تا آثار نیک و مثبت در زندگیمان هویدا و آشکار گردد.

تمام ذرات هستی را من و شما شکل می دهیم. رنگ می‌زنیم. جانی تازه و ترکیبی نو در سرتاسر وجود می‌آفرینیم.

بازگشت از شیوه ها، عادات نامطلوب و رفتارهای ناپسند و جبران آنها ما را به سمت یک زندگی بهتر هدایت می کند.

تغییر رفتارهای نامناسب و ترک عادات رفتاری ناپسند مثل صادق نبودن با خود و دروغ گفتن به اطرافیان، تحقیر خود و یا دیگران، کینه ورزی و نفرت، ابراز خشم و یا حسادت ما را از زنجیرهٔ اتفاقات بد و نامناسب خارج می‌سازد.

با انجام اعمال زیبا، تمرکز بر نکات مثبت در زندگی، روراستی و صداقت با خود و دیگران، پرورش افکار و اندیشه های سالم و مثبت و در نهایت متعادل رفتار نمودن؛ زندگی ما در چرخه ای از زیبائیها و خوبیها قرار می‌گیرد. انرژی های مثبت در جهان توسعه می یابد و لذت و شادی بیشتری در عالم هستی خلق می‌شود.

خبر خوب آن است که تمام انرژی های مثبتی که به جهان ارسال می کنیم؛ بازگشتی زیبا و لذت بخش به سوی ما خواهند داشت و اسباب شادی و رضایت خاطر ما را فراهم می‌آورند.

تئوری اثر پروانه ای و رشد و تغییر در زندگی

برای هر تغییر و یا رشدی در زندگی ابتدا باید مشکلات و معضلاتی موجود در زندگی خود را شناسایی کنیم.

سعی کنید با خود و افکاری که به صورت روزمره به آن می‌اندیشید؛ آشنا شوید.

تا جایی که می توانید با صداقت و کنجکاوی در جهت یافتن حقایق درونی خویش با خودتان روبرو شوید.
برای طی کردن مسیر رشد و تغییر لازم است که به وضعیت و شرایط زندگیتان توجه داشته باشید.

دقت کنید و ببینید که چه چیزی در تجربهُ زندگی خود دارید که بیش از موارد دیگر انرژی شما را مصرف می‌کند و ذهنتان را درگیر خود می‌سازد.

ممکن است گروهی از افکار نامناسب و منفی که در سرمی‌پرورانند در رنج و عذاب باشند.

بعضی دیگر درگیر مسائل مالی و اقتصادی هستند. این افراد در حال از دست دادن انرژی مثبت امید و اطمینان به یک زندگی آرام و لذت بخش هستند. احساس کمبود و نداشتن آنها را در رنجی دائمی قرار می‌دهد.

عده ای دیگر نیز در روابط خود با همسر، فرزندان، اطرافیان، کارمندان و یا رئیس خود دچار مشکل و معضل شده‌اند.

این گروه از افراد روزها ذهن خود را درگیر مسائل عشقی، عاطفی و یا شغلی خود می‌کنند.

آنها نیز به دلیل افکار نامناسب خود و ذهنیت منفی، احساس آرامش و رضایت خود را از دست می‌دهند.

در هر حال هر شخصی ممکن است در حلقه های زنجیره ای قرار گیرد که مسیر زندگانیش را به همان سمت و سویی که می‌اندیشد تغییر دهد.

خبر خوب این است که هیچ وقت دیر نیست.

از همین اکنون آغاز کنید و از درگیر شدن افکارتان در مواردی که انرژی شما را هدر می‌دهند؛ رها شوید.

آگاهی خود را بالا ببرید، دانشتان را زیاد کنید تا پله های تغییر را آهسته طی کنید.

کتاب خواندن دانش شما را می افزاید و آگاهیتان را بالا می‌برد تا بدانید که چگونه فکر کنید و چگونه عمل کنید

کتاب بازی باافکار

هر موضوع ناخوشایندی که ذهن شما را به خود مشغول کرده است؛ در واقع در حال تلف کردن انرژی شماست.

فکر کردن در مورد موضوعات ناخوشایند و آزاردهنده؛ رنج بیشتری را تولید می‌کند و آرامش و آسودگی را از شما می‌گیرد.

سعی کنید هیچ وقت برای مدت زمان طولانی اسیر افکار نگران کننده و یا ناراحت کننده نشوید.

راه رهایی از افکار منفی و نگران کننده در گرو حل مشکلاتی است که ذهنتان را درگیر خود کرده است.

هر قدر بتوانید مشکل خود را بهتر شناسایی کنید یا عواملی که اسباب رنجش و آزردگی شما را ایجاد کرده‌اند پیدا کنید؛ راحت تر و آسان‌تر می‌توانید راه‌حلی برای آنها بیابید.

این یکی از بهترین راههایی است که می توانید خود را از اضطراب و استرس پیش آمده رها سازید.

کتاب بازی با افکار به شما عزیزان کمک می‌کند تا خود را بهتر بشناسید و به سؤالات اساسی زندگی شما  پاسخ می‌دهد.

این کتاب حاصل مطالعات وسیع در زمینۀ خودشناسی و درک بهتر از ویژگی‌های انسانی است.

 

هدف از نوشتن این کتاب  بیان قوانین جهان و چگونه زندگی کردن است.

قرار است با مطالعه این مطالب بتوانیم یک زندگی شاد و آرام را برای خود خلق کنیم. 

به جرأت می‌توانم بگویم که کتاب بازی با افکار یکی از روان‌ترین و دقیق ترین کتاب‌هایی است که در زمینۀ ذهن آگاهی و چگونگی کار با ذهن تألیف شده است.

من به تمام کسانی که برای زندگی خود ارزش قائل هستند و به دنبال یافتن پاسخی برای سؤالات اساسی زندگی خود هستند؛ مطالعۀ این کتاب را پیشنهاد می‌کنم.

کسانی که به دنبال حقیقت وجودی خود و در جستجوی راه درست زندگی کردن هستند.

افرادی که با سختی ها و مشکلات مختلفی در زندگی رو به رو  هستند.

زنان و مردانی که در روابط خانوادگی، شغلی و اجتماعی خود با چالش های زیادی مواجه هستند.

دوستان عزیز

اگر در سفر زندگیتان با چالش مواجه شده‌اید، سردرگم هستید و دست به سوی یاری گرفتن بلند کرده اید.

اگر به دنبال پروانه شدن و خروج از پیله‌های مشکلات و سختی‌ها هستید.

اگر در صدد یافتن خود و پر کشیدن در آسمان زندگی هستید.

شادمان باشید که صدایتان شنیده‌شده‌است. دستی برای یاریتان بلند شده و لبخند زندگی به رویتان گشوده شده‌است.

🦋 خوش آمدید به زندگی جدید و پرواز در اوج آسمان خوشبختی و سعادت 🦋

خبر خوش آن است که مطالعۀ این کتاب انتخاب کاملا درستی است زیرا شیوۀ زندگی کردن و هماهنگی با قوانین جهان را به شما یادآوری می‌کند.

خواندن چند بارۀ کتاب بازی باافکار هم لذت بخش است و هم به شما کمک می‌کند تا همچون عقاب یکه تاز آسمان زندگیتان باشید، آرامش سرتا سر وجودتان را پر کند و طعم خوشِ لحظه ها به کامتان باشد.

بهترین‌ها را برای همگان از خداوند منان آرزومندم.

 

برای تهیه کتاب بازی با افکار روی گزینۀ خرید کتاب کلیک کنید.

14 دیدگاه دربارهٔ «تأثیر تئوری اثر پروانه ای در کنترل افکار»

 1. کتاب بازی با افکار نویسنده ی عزیز خانم فربد مطالعه کردم این کتاب امیدواری به زندگی ، اعتماد به نفس ، احساس مسولیت داشتن ، هدف داشتن و اینکه برای تمامی مشکلات راه حل وجود دارد را به خوانندگان می آموزد. با آرزوی موفقیت بیشتر و بیشتر برای نویسنده ی محترم.

 2. به چنین قلم زیبا و نثر روان شما صمیمانه تبریک میگم ، بسیار مقاله زیبا و پر از نکته های نابی بود. از اونجا که کتاب بازی با افکار جنابعالی رو قبلا مطالعه کرده ام مطمئن هستم که هر شخصی اگر به دنبال یافتن احساس خوب و دستیابی به نام ممکن ها در زندگی‌ شخصی هست ، چقدر مطالعه کتاب می‌تونه کمکش کنه …
  بازهم از شما و بودنتان صمیمانه تشکر می کنم 🙏

  1. سپاسگزارم از لطف و محبت شما دوست بزرگوار
   حضور دوستان خوب و فرهیخته انگیزه بودن را در من افزون می کند.
   بهترین ها را برای شما از خداوند منان آرزومندم.🙏🌷☘️

 3. سلام من کتاب بازی باافکاررو تهیه کردم اماهنوز کامل مطالعه نکردم ،خوندن این مقاله من مشتاق کردکه زودتر به مطالعه ادامه بدم
  ممنونم

 4. سلام و درود بر دوست نازنینم
  سرکار خانم مرضیه فربد

  کتاب بازی با افکار ، مجموعه ای از رهنمودهای نوین را همراه با شاهد مثال از کلام خدا و آیات قرآنی دارد که به حق راه گشا و کاربردی در همه زمینه های زندگی شخصی و در جهت رشد و توسعه فردی همگان توصیه می شود. بسیار قلم تان شیوا و بیان تان رساست که براحتی مطالب مطروحه قابل فهم و درک همگان است. با آرزوی بهترینها و موفقیت روزافزون برای شما

  1. سلام به شما دوست فرهیخته و عزیزم
   بسیار ممنون و سپاسگزارم از توضیحات زیبا و دلنشینی که در مورد کتاب بازی باافکار بیان کردید.
   خوشحالم و سپاسگزار خداوندم که کتاب بازی باافکار می تواند یاری گر و یا ی دهنده باشد.
   بهترین ها را برای شما از خداوند منان خواستارم 🙏🌷🦋

 5. مریم السادات صدری

  سلام بر شما خانم فربد عزیز
  من کتاب بازی با افکار رو و همچنین این مقاله رو مطالعه کردم،کتاب خیلی متن روان و زیبایی داشت و در مورد تاثیری که ذهن میتونه بر تمامی احساسات و رفتار ما داشته باشه صحبت شده بود و برای من جالب و مفید بود.

  1. سلام دوست عزیز
   سپاسگزارم که وقت گذاشتید و از سایت دیدن کردید.
   خوشحالم که متن رو‌پسندیدید و کتاب بازی باافکار براتون مفید بوده.
   بهترین ها رو از خداوند براتون آرزومندم.

 6. سلام ضمن عرض تبریک و احسنت به سرکار خانم مرضیه فربد نویسنده کتاب بازی با افکار ؛ من این کتاب را مطالعه کردم این کتاب بسیار رساو روان نوشته شده که باعث میشه خواننده بیشتر تمایل و شوق خوندش را داشته باشد.ضمنا رهنمودهای خوبی به چگونه زیستن و چگونگی برخورد با مسائل چه فردی و چه اجتماعی می پردازد و همچنین توجه ما را به طبیعت و فهم و درک نظم و قانونمندی جهان خلقت جلب میکند باعث میشه تا اعتماد به نفس بالایی داشته باشیم و راه حلهای موفقیت و پیشرفت را چه مادی و چه معنوی را به ما اموزش میدهد و انسان را به زندگی امیدوار و شاد و خوشحال میکند و باعث میشود بسیاری از بیماریها و دردهای او کم و یا درمان شوند. در اخر باید بگویم احسن الخالقین بر خانم فربد که گام بزرگی در جهت رشد و تغییر و کمال انسانها برداشته اید به امید موفقیت های بیشتر.

  1. سلام و درود به شما دوست عزیز
   از لطف و محبت شما بسیار سپاسگزارم.🙏🌺
   خدا را شاکرم که این فرصت را به من عطا کرد و قلم را در دستانم نیرو بخشید تا هر آنچه را آموخته ام به دوستانم هدیه دهم.
   از خداوند بزرگ بهترینها را برای شما عزیز مهربان خواستارم 🙏🤍💚

 7. درود فراوان خدمت شما سر کار خانم مرضیه فربد
  کتاب بازی با افکار رو تهیه و مطالعه کردم،با بعضی از صفحات گریه کردم و با تمام وجود خودم رو بنده ی خدا دیدم و خدا رو حس کردم،ممنون از قلم شیواتون🙏🙏❤❤🌹🌹

  1. سلام و درود بر شما دوست عزیز
   خدا رو سپاسگزارم که قلم رو در دستانم توانا ساخت و این کتاب با لطف خودش نوشته شد. 🙏
   خوشحالم که این ارتباط قشنگ بین شما و خدا ی هستی شکل گرفته 🤍💚
   به شما تبریک میگم که به این احساس خوب رسیدین 🦋🌺
   بهترینها رو از خداوند براتون آرزومندم 🙏☘️

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *