تاثیرات جسم بر حالات روحی

🔷تاثیرات جسم بر حالات روحی

🔸هر یک از حالات روحی که در ما شکل می گیرند و تمام احساساتی را که در زندگی روزمره خود تجربه میکنیم بدون شک بر فیزیولوژی بدن ما تاثیرگزار است.
برای مثال فردی که مضطرب است معمولا به دلیل ناراحتی درونی به ریزه خواری و پر خوری روی آورده و این کار در مدت کوتاهی اندامی چاق را به او هدیه می دهد که وجود این چاقی اسباب ناراحتی و نارضایتی بیشتری را فراهم می‌کند.

🔸زمانی که فرد افسرده است ممکن است زیاد بخوابد، سیگار بکشد، دارو مصرف کند و کم کم این احساس غم درونی در جسم او تاثیر گذاشته به طوری که شانه هایش افتاده، گردنش خمیده، تنفسش کوتاه، و شل و وارفته می‌شود.

🔶در مقابل زمانی که احساس خوبی داریم و از درون شاد هستیم، جسم ما نیز از حالت شور و شعف درونی ما شاد می شود به طوری که افراد شاد و با نشاط اغلب شانه هایشان بالا، گردنشان راست و کشیده، تنفس شان عمیق و افرادی پرقدرت و سرحال با چهره ای بشاش هستند.

🔷 یک راهکار مناسب و نتیجه بخش:

زمان هایی که احساس خوبی ندارید و غرق در مشکلات زندگی و یا درگیر اضطراب و افسردگی هستید به صورت آگاهانه تغییرات مناسب را در جسم خود ایجاد کنید.
🔸دراین صورت خواهید توانست بسیار سریعتر خود را به فردی شاد و پرنشاط تبدیل کنید و از احساسات بد و نامطلوب خود را آزاد نمایید.
🔸 برای این کار به خود عادت دهید همیشه جسم خود را در شرایط ایده آل و شادی بیشتری قرار دهید.
#مرضیه_فربد🖊📓

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *