چرا به خواسته هایمان نمی رسیم ؟

هر گاه در زندگیتان به آنچه می خواهید نمی رسید و با تمام تلاشی که از خود نشان می دهید؛ دائم به موانع و مشکلات بر خورد می کنید، مطمئن باشید یک کُدِ ذهنی مخرب در ذهنتان فعال است.
به طور مثال اگر مرتب وسایلتان خراب می شوند ، یا بیمار می شوید و یا حوادث غیر مترقبه و غیر منتظره برایتان پیش می آید ، نشانه ی یک باور و کد ذهنی محدود کننده است و تکرار این حوادث شما را در یک چرخه ی معیوب قرار می دهد. بدین معنی که توجه شما پیوسته به همان مشکلات و اتفاقات ناخواسته جلب می شود . یا این که با افرادی در ارتباط قرار می گیرید که شما را درگیر مشکلات و سختی هایی می کنند و به صورت تکرار شونده احساس تان بد می شود.
طبق قانون خلقت شما به هر چه توجه کنید گویی چیزهایی شبیه به همان را برای خود و زندگیتان انتخاب می کنید. اگر زمانی طولانی به مشکلات پیش آمده در زندگیتان توجه کنید ، کم کم به صورت یک عادت ذهنی برایتان ثبت می شود و باور می کنید که مثلا هر چه سنگ است پیش پای لنگ است.
ممکن است شما بگویید من واقعا به دنبال خواسته هایم هستم ولی ناخواسته ها مرا غافلگیر می کنند و به همین دلیل دچار سردرگمی و نگرانی شوید.
آنچه بسیار مهم و قابل توجه است ، احساسی است که درون شما شکل می گیرد. جهان به احساس شما پاسخ می دهد نه به آنچه در آن لحظه فکر می کنید.
در واقع افکاری غالب هستند که احساسات شما را بر می انگیزند.
اگر درگیر ترس و نگرانی باشید از خواسته هایتان بیشتر دور می شوید.
اگر احساس نیاز کنید و درون خود، حس نداشتن را تجربه می کنید و با حسرت و نیاز مندی و یا احساس وابستگی به چیزی در جستجوی خواسته هایتان باشید، بی شک در مسیری خلاف خواسته هایتان قرار دارید.

مرضیه فربد🖊📓

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *